Potrzebujesz transportu? Zgłoś się do nas już dziś!

UMSS zostało założone przez pracowników znanych firm transportowych i kurierskich. Nasza pasja oraz doświadczenie zaowocowały utworzeniem marki, której celem jest świadczenie najwyższych jakościowo usług z zakresu transportu i logistyki. Wiedza, jaką zdobyliśmy w trakcie pracy, pozwoliła nam poznać oczekiwania klientów, a także zrozumieć największe słabości innych firm.

Zobacz, dlaczego nasze usługi są lepsze od oferty standardowej firmy kurierskiej.
Poznaj nasze możliwości i odkryj nowy wymiar ekspresowego dostarczania przesyłek:

  • Klienci doceniają naszą wiedzę, zaangażowanie i kompleksowość
  • Mamy flotę nowych pojazdów (wymieniamy je co 3 lata)
  • Posiadamy licencje, niezbędne certyfikaty oraz polisy ubezpieczeniowe
  • Dysponujemy własnym magazynem przeładunkowym i obsługowym
  • Mamy elastyczną ofertę dla naszych klientów dającą wiele możliwości
  • Zaufaj prawdziwym ekspertom w dziedzinie logistyki!
Historia firmy
Jesień 2005 rok

Zaczynamy od wynajętego pokoiku o powierzchni 10m2 w domku jednorodzinnym na Błoniu. Trzy osoby pełne chęci do stworzenia czegoś nowego. Na początek 2 małe biurka, 1 komputer i 1 linia telefoniczna. Uruchamiamy kontakty i oferujemy tanie przesyłki kurierskie do Anglii w systemie door to door.

wiosna 2006 rok

Kupujemy pierwszy samochód kurierski – stary czerwony Citroen C15 i zatrudniamy kuriera.

Rozszerzamy działalność o spedycję krajową i międzynarodową. Zatrudniamy spedytora.

Kupujemy pierwszy samochód przeznaczony na trasy międzynarodowe – IVECO Daily.

lato 2006 rok

Uruchamiamy pierwszą regularną linię do Francji – wozimy meble, części samochodowe, detale z tworzywa sztucznego.

wiosna 2007 rok

Zmieniamy siedzibę na bardziej reprezentacyjną – niewielki lokal w terminalu nowo otwartego Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

Kupujemy kolejne tym razem już nowe samochody IVECO Daily, zatrudniamy dodatkowych kierowców i uruchamiamy regularne połączenia z Anglią, Szkocją i Irlandią.

Nawiązujemy kontakty z irlandzkim partnerem zaopatrującym hotele w luksusowe meble i zajmujemy się ich transportem.

Wiosna 2008 rok

Zmieniamy siedzibę na większą – jest nas coraz więcej. Mamy coraz więcej klientów i cały czas szukamy nowych wyzwań i możliwości.

Rozszerzamy działalność o dystybucję drobnych przesyłek wysyłanych przez emigrantów do ich rodzin w Polsce, organizujemy przeprowadzki do i z Wielkiej Brytanii.

Lato 2010 rok

Po długich i trudnych rozmowach otrzymujemy do realizacji duży projekt na dostawę i instalację gablot ekspozycyjnych dla Polskiej Telefonii Cyfrowej POLSAT. W okresie 2 miesięcy odwiedzamy ponad 300 lokalizacji w całym kraju, a później przez okres 2 lat zajmujemy się również serwisem dostarczonego sprzętu.

Wiosna 2011 rok

Kolejna zmiana siedziby – 100m2 na ul. Kościuszki 27. Wynajmujemy pierwszy magazyn o powierzchni 150m2 i rozszerzamy działalność o magazynowanie, konfekcjonowanie i dystrybucję przesyłek B2B – Qartis.

Uruchamiamy kolejne stałe połączenia drogowe do Niemiec – Qartis / Rosmedia – Gutersloh.

Startujemy w przetargu na obsługę logistyczną Polskiej Organizacji Turystycznej – transport drogowy materiałów reklamowych do biur POT w całej UE, w Rosji i na Ukrainie. Wygrywamy i rozpoczynamy regularną obsługę placówek Polskiej Organizacji Turystycznej w największych europejskich stolicach.

Lato 2012 rok

Nawiązujemy kontakty z holenderskim partnerem Base Logistics i zaczynamy obsługę dużego klienta z branży elektronicznej, co owocuje następnym stałym połączeniem drogowym, tym razem Polska – Czechy – Węgry - Holandia.


Powiększamy powierzchnię biurową i magazynową. 100M2 to dział obsługi przesyłek kurierskich krajowych i międzynarodowych, 100m2 to dział spedycji i transportu oraz 600m2 powierzchni magazynowej, gdzie realizujemy nowe projekty konfekcji i dystrybucji.
Wygrywamy kolejny przetarg na obsługę logistyczną Polskiej Organizacji Turystycznej, tym razem otrzymujemy zlecenia na okres 3 lat, dostarczamy m.in. materiały informacyjne na stadiony oraz do stref kibica na piłkarskie mistrzostwa Europy EURO 2012.

Wiosna 2013 rok

Rozwijamy połączenia drogowe z Czechami, teraz już codziennie wysyłamy samochody z ładunkami do naszych południowych sąsiadów.

Wiosna 2014 rok

Zmiana brandingu, dotychczasowe logo zostaje zastąpione przez nowe.

Prowadzimy rozmowy z naszym holenderskim partnerem na temat dużego projektu logistycznego dla Microsoft. Latem 2014 roku zamykamy proces negocjacyjny i rozpoczynamy największy w dotychczasowej historii UMSS projekt dystrybucji i obsługi serwisowej kiosków ekspozycyjnych z konsolami Xbox One na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Jako jedyna firma logistyczna w Europie otrzymujemy do obsługi aż cztery kraje.

Powiększamy flotę transportową o kolejne specjalistyczne samochody przystosowane do transportu i dystrybucji elektroniki. Wprowadzamy system monitoringu GPS.

Zima 2014/2015

Zostajemy uznani przez Microsoft za najlepszego operatora projektu Xbox One na świecie.

Lato 2015 rok

Wygrywamy trzeci z rzędu przetarg ogłoszony przez Polską Organizację Turystyczną, tym razem dodatkowo otrzymujemy zlecenia na obsługę imprez targowych m.in. w Niemczech i we Włoszech.

Dzięki dotychczasowej wzorowej obsłudze projektu Microsoft otrzymujemy dodatkowe zlecenia, tym razem na obsługę eventów przeprowadzanych przez największych producentów konsol i gier komputerowych. Nasi pracownicy dostarczają i instalują konsole Xbox One m.in. na targach w Warszawie, Poznaniu, Pradze, Budapeszcie, a nawet w Atenach.

Dostarczamy materiały reklamowe na jedne z największych targów dla fanów gier komputerowych w niemieckiej Kolonii.

Jesień 2016 rok

Zgodnie z wymogami naszych klientów odświeżamy i różnicujemy pod względem zabudowy i kubatury naszą flotę pojazdów.

Rozpoczynamy realizację ekspresowych zleceń transportowych z zapewnieniem konwojowania drugim autem na całej trasie przejazdu pomiędzy Polską i Czechami oraz Polską i Finlandią.

Uruchamiamy pierwsze stałe połączenia ze Skandynawią. Obsługujemy w regularnych transportach ładunki do Szwecji i Danii.

Obsługa logistyczna
Oferujemy szeroki zakres usług dla klientów biznesowych i indywidualnych
Konfekcja i magazynowanie
Naszym klientom udostepniamy uniwersalną przestrzeń magazynową
Dystrybucja i serwis
Pełna obsługa łańcucha logistycznego zarówno stałych jak i jednorazowych projektów.